در صورتی که شما قبلا ثبت نام کرده اید وارد شوید

آدرس ایمیل :
رمز عبور :


ثبت نام در سایت
نام کاربری و یا رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
پیام جدیدی موجود نیست .


مفهوم بهداشت و سلامت از دیدگاه جهانی

 بهداشت به معنای حفظ سلامتى و بهداشت عمومى فرد و جامعه و در اصل مفهومی از علم و هنر پیشگیرى از انواع بیماریها و نیز طولانى نمودن عمر و بالا بردن سطح سلامتى و توانایى انسان می باشد. بهداشت عمومى، بوسیله تلاش هاى دسته جمعى افراد برای رسیدن به اهداف زیر صورت مى گیرد:

 1 ـ سالم سازى محیط زیست

 2 ـ کنترل و مهار بیمارى هاى واگیردار

 3 ـ ایجاد انواع خدمات پزشکى و پرستارى براى تشخیص بموقع و درمان بیمارى ها

 4‍ ـ ایـجـاد و تـوسـعـه یـک سـیـسـتـم اجـتـمـاعـى بـه صورتیکه کـه هـر شخص، از وسایل لازم براى حفظ سلامتى خود برخوردار باشد و خلاصه اینکه ، بـهـداشـت یـعنى حفظ سلامتى . مسائل بهداشتى وسيع و گسترده مى باشند و با توجه به پيشرفت سريع علم ، هر روز نكات بهداشتى ريزتر و دقيق تر و اهداف بهداشتى ، گسترده تر مى شوند. به طور خلاصه اهداف بهداشتى را مى توان به صورت زير بيان كرد:

1 - كنترل بهداشت عمومى

2 - ايجاد خدمات پزشكى و پرستارى براى تشخيص و درمان بيماريها

3 - ايجاد و توسعه ، يك سيستم اجتماعى كه در آن هر فرد از وسايل و امكانات لازم براى سالم ماندن برخوردار باشد

 

دوره ی فرزند پروری ورزشی تابستان 97

باشگاه فرهنگی ورزشی مهرام نوین ایرانیان با توجه به اهمیت شیوه های برخورد صحیح اولیاء با فرزندان ورزشکارشان دوره ای تحت عنوان فرزند پروری ورزشی را برای کانونهای زیتون ، شهر قدس و اسلامشهر برگزار نمود که با استقبال بسیار خوبی از طرف اولیاء مواجه شد.

بارگیری کربوهیدرات

از هر ورزشکار حرفه ای بپرسید مهمترین ماده ی غذایی که باید قبل از مسابقه بخورید چیست ؟ فریاد خواهند زد : کربوهیدرات!

تغذیه سالم برای نوجوانان

اصول اساسی یک رژیم صحیح ورزشکاری برای داشتن بدنی سالم در نوجوانان، که پایه های اصلی ورزش حرفه ای ما در آینده خواهند بود.

تصویر سازی ذهنی در ورزش

تصویر سازی ذهنی برای بالا بردن توان عضله و توان بدنی عملکرد ورزشکاران بازتابی از افکار و احساسات و ایجاد تصویر ذهنی است.

نقش ماساژ در ورزش

ماساژ ورزشی بدون شک یکی از مهمترین عوامل جانبی پیشرفت در ورزش می باشد . امروز در کنار تمام تیم های ورزشی جهان شاهد حضور یک یا چند ماساژور متخصص هستیم .