در صورتی که شما قبلا ثبت نام کرده اید وارد شوید

آدرس ایمیل :
رمز عبور :


ثبت نام در سایت
نام کاربری و یا رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
پیام جدیدی موجود نیست .


روز جهـانی ورزشی نویسـان مبـارک!

  • تعداد بازدید :1791

به گزارش مؤسسه ورزشی مهرام، همواره در سراسر دنیا از ورزش بعنوان ابزاری برای صلح جهانی و از خبرنگار ورزشی بعنوان سفیر صلح یاد شده است. به همین منظور دوم جولای مصادف با 12 تیرماه به نام روز جهانی ورزشی نویسان در دنیا به ثبت رسیده است. این نام گذاری اولین بار در بازی های المپیک 1924 پاریس به مناسبت تاسیس انجمن ورزشی نویسان (AIPS) و برای تجلیل از خدمات گرانبهای خبرنگاران، نویسندگان و عکاسان ورزشی در مسیر توسعه ورزش و ایجاد همبستگی بین کشورهای مختلف انجام شد.

اگرچه عشق به ورزش این شغل را برای ورزشی نویسان شیرین کرده است با این حال همواره سختی ها و تلخی های فراوانی پیش روی خبرنگاران است. زنان و مردانی که برای کشف صحت خبرها از هر مشکلی عبور کرده و گاهی از پشت درهای بسته استادیوم ها خبر تهیه می کنند،کمک به پیشرفت و توسعه ورزش ایران را رسالت خود می دانند. ورزشی نویسان عضو مهمی از جامعه ورزشی کشور به حساب می آیند چراکه هر خبرنگاری که با جوهر قلب خود برای ورزش می نویسد می تواند در ایجاد  انگیزه برای  مدیران، مسئولین و قهرمانان نقش به سزایی داشته باشد. استادیوم های ورزشی ما بارها و بارها شاهد حضور خبرنگاران ورزشی بوده که در کنار زمین پا به پای بازیکنان استرس و فشار بازی ها را تحمل کرده اند و هنگام پیروزی قهرمانان کشور به جشن و پایکوبی پرداخته اند و یا در هنگام باخت ها اشک ریزان گزارش تهیه کرده اند.

در همین راستا مؤسسه ورزشی مهرام روز جهانی ورزشی نویسان را به همه خبرنگاران، روزنامه نگاران و ورزشی نویسان سراسر کشور که برای پیشرفت تمامی رشته های ورزشی تلاش می کنند تبریک عرض می نماید.