در صورتی که شما قبلا ثبت نام کرده اید وارد شوید

آدرس ایمیل :
رمز عبور :


ثبت نام در سایت
نام کاربری و یا رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
پیام جدیدی موجود نیست .


فواید بسکتبال در سلامت بدن

  • تعداد نظرات : 0 دیدگاه
  • تعداد بازدید :1003

 

بسکتبال برای سلامت قلب عالی است. در بسکتبال شما تحرک دارید و ضربان قلبتان افزایش می‌یابد همچنین این ورزش کمک می‌کند استقامت بدنتان زیاد شود که این امر برای اطمینان از سلامت قلب ضروری است. همچنین بسکتبال خطر سکته و بیماری‌های قلبی در آینده را کاهش می‌دهد.

آیا می‌خواهید مقدار زیادی از وزنتان کم کنید؟ بسکتبال بازی کنید. تمام حرکات سریع، دویدن و پرش‌های بازی به شما حرکات هوازی می‌دهند که به سوزاندن کالری  زیادی کمک می‌کند.فردی با وزن 75 کیلوگرم با یک ساعت بسکتبال 600 کالری می‌سوزاند.

قوی کردن استخوان‌ها

فواید <a  data-cke-saved-href=

نیاز به تحرک فیزیکی در این ورزش کمک می‌کند استخوان‌ها تقویت‌شده و قوی شوند. یک فعالیت فیزیکی که همراه با کاهش وزن باشد به ساخت بافت‌های استخوانی جدید کمک می‌کند و در نتیجه استخوان‌ها قوی تر می‌شوند. هردو ماهیچه‌ها و استخوان‌های بدن با بسکتبال قوی می‌شوند زیرا فعالیت فیزیکی ای است که شامل کشیدن و هل دادن ماهیچه در مقابل استخوان می‌شود.

تقویت سیستم ایمنی بدن

فواید <a  data-cke-saved-href=

زمانی که بسکتبال یا هر ورزش دیگری انجام می‌دهید این ورزش به کاهش استرس شما کمک می‌کند، انرژی بیشتری خواهید داشت و روی تکمیل کارهای خود تمرکز خواهید کرد.همچنین شما را اجتماعی تر می‌کند که به نوعی به پیشگیری از افسردگی کمک می‌کند. زمانی که استرس کم می‌شود سیستم ایمنی بدن بهبود می‌یابد.

با بسکتبال بدن شما تمرینی کامل خواهد داشت. این ورزش به ساخت ماهیچه کمک می‌کند. با بسکتبال ماهیچه‌های کمر، گردن، ستون فقرات و دلتوئید تقویت می‌شود. بسکتبال پاهای شما را قوی کرده و حرکات ی مانند پرتاب توپ یا دریبل ماهیچه‌های بازو و ساعد و عضلات مچ را قوی می‌کند.

بسکتبال بازی سرعتی است که نیاز به مهارت فیزیکی زیادی دارد اما از طرف دیگر بازی ذهنی است که نیاز به فکر برای حرکات دارد. برای بازی باید تمرکز زیادی داشته باشید تا بتوانید تصمیمات موثر گرفته و در زمین خوب عمل کنید. همچنین باید تمرین کنید تا بتوانید اعضای تیم خودی و مخالف را در تمام بازی در نظر داشته و بر اساس حرکات آن‌ها تصمیم سریع و به موقع بگیرید.

 

فواید <a  data-cke-saved-href=

بسکتبال نیاز زیادی به هماهنگی دست‌ها و هماهنگی کل بدن  دارد. زمانی که بسکتبال بازی می‌کنید به شما فرصتی برای تقویت این مهارت‌ها می‌دهد. دریبل به شما هماهنگی دست و چشم را یاد می‌دهد درحالی‌که پرتاب‌های جهشی هماهنگی کلی بدن را به شما آموزش خواهد داد.

بسکتبال نیز مانند ورزش‌های دیگر قوانینی دارد که باید در زمان بازی رعایت شوند. زمانی که شما این قوانین را می‌شکنید می‌تواند باعث پنالتی شود. در اینجا شما یاد می‌گیرید در کنار عدالت و رقابت همزمان، قوانین را رعایت کنید. همچنین ذهن شما را هوشیار و متمرکز نگه می‌دارد.