در صورتی که شما قبلا ثبت نام کرده اید وارد شوید

آدرس ایمیل :
رمز عبور :


ثبت نام در سایت
نام کاربری و یا رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
پیام جدیدی موجود نیست .


نقش ماساژ در ورزش

  • تعداد بازدید :1082

نقش ماساژ در ورزش
ماساژ ورزشی بدون شک یکی از مهمترین عوامل جانبی پیشرفت در ورزش می باشد . امروز در کنار تمام تیم های ورزشی جهان شاهد حضور یک یا چند ماساژ ور متخصص هستیم . برای مثال کشور روسیه در رشته دو میدانی برای هر ماده یک ماساژ ور منحصر به فرد دارد . ماساژ ورزشی دارای ابعاد گسترده ایی می باشد و علم مختلفی نظیر حرکت شناسی ، آناتومی و فیزیولوژی ، بیومکانیک ، روانشناسی  و . . . را شامل می شود .
 بهترین تاثیر ماساژ زمانی دیده می شود که به صورت مداوم و پیوسته صورت پذیرد ، گاها مشاهده شده که ورزشکاران از ماساژ انتظار معجزه دارند اما وقتی اسیبی که در طول زمان چندین ماه ایجاد میگردد را می توان با یک ساعت ماساژ برطرف نمود.
ماساژ در ورزش در تمامی مراحل یک فرایند تمرین کاربرد دارد ، یعنی قبل ، حین و بعد از تمرین شما می توانید از فواید ماساژ ورزشی بهره ببرید . البته نوع ماساژ در این سه مرحله کاملا با هم متفاوت است و دارای مولفه های خاص خود می باشد . برای مثال در ماساژ ورزشی قبل تمرین یا مسابقه شما می بایست از حرکات خیلی آرام که فشار زیاد انجام می شد اجتناب کنید و به جای آن با حرکات لرزشی و سریع نسبت به گرم کردن و تحریک عضلات اقدام نمایید . 
 
در پایان به مهمترین فواید ماساژ در ورزش اشاره می کنیم :
کمک به رفع گرفتگی های عضلانی
کمک به افزایش جریان خون 
دفع اسید لاکتیک و تسریع زمان ریکاوری
افزایش انعطاف پذیری
رفع تنش ها و استرس های حاصل از هیجانات ورزش
 

کلمات کلیدی : ماساژ , پیشرفت , جهان , معجزه , فواید , آناتومی